BIBLIOTEKA SUSKA
   WYDARZENIA:    Wydarzenia |  Archiwum wydarzeń |  Wyszukaj w archiwum   
KATALOGWYDARZENIAO NASKONTAKT

SZUKAJ W KATALOGU

W zwiazku z wprowadzeniem nowego, elektronicznego systemu wypożyczeń dostęp do konta użytkownika wymaga wprowadzenia nowego loginu i hasła użytkownika. W celu jego uzyskania oraz informacji o nowych funkcjonalnościach systemu prosimy o kontakt z Biblioteką Suską. Baza katalogowa dostępna jest bez konieczności logowania po naciśnięciu zakładki "KATALOG" w górnej części naszej strony.

POMOC
  Czyli najczęściej zadawane pytania
NEWSLETTER
Zapisz się aby otrzymywać informacje o nowościach w naszych zbiorach i o wydarzeniach w  bibliotece.

KONTAKT
 Mój stan   bibliotekasuska - Skype
sucha@bibliotekasuska.pl
(33) 874-22-47
 WYDARZENIA
  WYNIKI KONKURSU LITERACKIEGO
   21-12-2016
 

Czy Mały Książę mógł wylądować na Babiej Górze, czy Alicja pędząc za królikiem mogła się zgubić w babiogórskim lesie, czy królestwo Maciusia I mieściło się nad rzeką Skawą?

W bajkach wszystko jest możliwe!
20 grudnia w Bibliotece Suskiej odbyło się finałowe podsumowanie powiatowego konkursu literackiego „Podbabiogórskie Opowieści”, który nieprzerwanie od 16 lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku w konkursie udział wzięła rekordowa liczba uczestników - 271 młodszych i starszych pisarzy i ilustratorów zgłosiło prawie 200 prac do konkursu.

Celem konkursu było przygotowanie wyjątkowej książki, która przeniesie czytelników, tych młodszych i tych starszych w bajkowy świat opowieści, w których baśniowe wydarzenia nawiązują do naszego regionu. W tym roku po raz pierwszy autorzy tekstów mogli współpracować z utalentowanymi plastycznie partnerami, których zadaniem było stworzenie ilustracji do książki.

Efekty prac były niejednokrotnie zaskakujące, jury w składzie: Wojciech Ciomborowski – redaktor naczelny „Małopolskiej Kroniki Beskidzkiej”, Ewa Mielczarek – blogerka literacka i Rafał Lenart – artysta, plastyk, stanęło przed nie lada wyzwaniem wybierając laureatów konkursu.

Oto wyniki XVI edycji konkursu literackiego „Podbabiogórskie Opowieści”

SZKOŁA PODSTAWOWA
Kategoria: Tekst
1. miejsce: Julia Targosz (Grzechynia) – Bajka o leniwym Bartku
2. miejsce: Oliwier Jarosz (SP nr 1 Sucha Beskidzka) – Baja spod „Babiej” Góry
3. miejsce: Filip Szmalcel (SP nr 1 Sucha Beskidzka) – Diabeł i człowiek na Babiej Górze
Wyróżnienie: Amelia Smyrak (SP nr 1 Sucha Beskidzka) – Współczesna bajka o smoku Kicku
Wyróżnienie: Amelia Bawoł (SP nr 1 Sucha Beskidzka) – Kasia i zielone złoto
Kategoria: Ilustracje
1. miejsce: Stanisław Tadeusz Jurek (Zawoja Wilczna) - Zły kotek Rysio
2. miejsce: Maria Kołodziej (Naprawa) – Kasia, Ciuciuludki i Kraina Pięknej Przygody
3. miejsce: Nikodem Działek (Katolicka SP Maków Podhalański) – Jak Mateusz znalazł niedźwiadka i się nim zaopiekował
3. miejsce: Danuta Skrzyp (Katolicka SP Maków Podhalański) – Bałwanek i miś
Wyróżnienia: Joanna Kosowska (SP nr 1 Sucha Beskidzka) – Kasia i zielone złoto;
Wyróżnienia: Damian Bałos (SP nr 1 Sucha Beskidzka) – Sufik pies superbohater;
Wyróżnienia: Kinga Staszczak (Sidzina) – Przygody Pikusia tajnego agenta

GIMNAZJUM
Kategoria: Tekst
1. miejsce: Aleksandra Kachnic (Budzów) – Bajka o Hanusi, co kępę z kamieni na Bińkowskiej Górze usypała.
2. miejsce: Joanna Krowicka (Białka) – Babiogórskie bajki
3. miejsce: Sylwia i Sara Rydzyńskie (Białka) – Baśń o zaklętym głazie
Kategoria: Ilustracje
1. miejsce: Gabriela Paluchowska (SP nr 1 Sucha Beskidzka) – Podbabiogórskie opowieści
2. miejsce: Olga Bukowska (Budzów) – Droga na szczyt
3. miejsce: Mateusz Kaczmarczyk (Bystra Podhalańska) – Scyzoryk

PONADGIMNAZJALNE
Kategoria: Tekst
1. miejsce: Agnieszka Jankowska (LO Sucha Beskidzka) – Jezioro Życzeń
2. miejsce: Karolina Malaga (LO Sucha Beskidzka) – Magiczne skrzypce
3. miejsce: Piotr Gwiżdż (LO Sucha Beskidzka) – Gęsie opowieści
Kategoria: Ilustracje
1. miejsce: Dominik Huber (LO Sucha Beskidzka) – Magiczne skrzypce i Wewnątrz lasu
2. miejsce: Marta Szewczyk (LO Sucha Beskidzka) – Przygody małego Kicka
3. miejsce: Katarzyna Wybraniec (LO Sucha Beskidzka) – Gęsie opowieści
Wyróżnienie: Aleksandra Zielińska (ZS W. Goetla Sucha Beskidzka) – Owcze rozmyślania

DOROŚLI
Kategoria: Tekst
1. miejsce: Grażyna Nowak- Balcer (Warszawa)– Wystrugany ptaszek
2. miejsce: Beata Trzebuniak (Zawoja) – Numi, Lumi, Umi
Kategoria: Ilustracje
1. miejsce: Grażyna Nowak- Balcer (Warszawa) – Wystrugany ptaszek
2. miejsce: Katarzyna Pająk (Sucha Beskidzka) - O tym, jak Kazio z Pelasią i kaczkami uratowali miasto Sucha Beskidzka

Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu, którego temat poznamy w 2017 roku.


 

Zobacz również:

 

  10-10-2017 XVII EDYCJA POWIATOWEGO KONKURSU LITERACKIEGO „Podbabiogórskie opowieści”
  11-10-2017 ZDJĘCIE ROKU POWIATU SUSKIEGO 2017 - PRESTIŻOWY KONKURS
  21-11-2017 INFORMACJA
  02-09-2017 DYREKTOR BIBLIOTEKI SUSKIEJ NA ŚWIATOWYM KONGRESIE BIBLIOTEK
  05-06-2017 DYREKTOR BIBLIOTEKI SUSKIEJ Z WIZYTĄ W STANACH ZJEDNOCZONYCH

 
Archiwum   Drukuj   Wróć

BIBLIOTEKA SUSKA
ul. Piłsudskiego 23
34-200 Sucha Beskidzka
tel. +48 33 874-22-47
sucha@bibliotekasuska.pl
www.bibliotekasuska.pl

GODZINY OTWARCIA:
wypożyczalnia / czytelnia/ biblioteka młodych
poniedziałek 12.00-20.00
wtorek 08:00-16:00
środa 12.00-20.00
czwartek 08:00-16:00
piatek 08:00-16:00
sobota 08:00-14:00
 
filia przy szpitalu rejonowym
poniedziałek 08:00-16:00
wtorek 08:00-16:00
środa 08:00-16:00
czwartek 08:00-16:00
piatek 08:00-16:00
sobota nieczynne
 
filia Zasypnica
poniedziałek 10:00-16:00
wtorek 10:00-16:00
środa 10:00-16:00
czwartek 10:00-16:00
piatek 10:00-16:00
sobota nieczynne


KATALOGWYDARZENIAO NASKONTAKT

 

 

BIBLIOTEKA | KATALOG | WYDARZENIA | KONTAKT | BIBLIOTEKI W POWIECIE
Copyright © 2009-2010 Biblioteka Suska