BIBLIOTEKA SUSKA
   WYDARZENIA:    Wydarzenia |  Archiwum wydarzeń |  Wyszukaj w archiwum   
KATALOGWYDARZENIAO NASKONTAKT

SZUKAJ W KATALOGU

W zwiazku z wprowadzeniem nowego, elektronicznego systemu wypożyczeń dostęp do konta użytkownika wymaga wprowadzenia nowego loginu i hasła użytkownika. W celu jego uzyskania oraz informacji o nowych funkcjonalnościach systemu prosimy o kontakt z Biblioteką Suską. Baza katalogowa dostępna jest bez konieczności logowania po naciśnięciu zakładki "KATALOG" w górnej części naszej strony.

POMOC
  Czyli najczęściej zadawane pytania
KONTAKT
 Mój stan   bibliotekasuska - Skype
sucha@bibliotekasuska.pl
(33) 874-22-47
 WYDARZENIA
  “Urodziny Biblioteki” - IV Wielka Gra Miejska Biblioteki Suskiej
   24-06-2019
 

 

Ponad 90 uczestników, reprezentujących 28 drużyn wystartowało w kolejnej edycji, zrealizowanej z epickim rozmachem wielkiej gry miejskiej, którą jak co roku w ramach Dni Ziemi Suskiej zorganizowała Biblioteka Suska. To niezwykłe wydarzenie łączące w sobie ruch na świeżym powietrzu i niebanalną intelektualną rozrywkę po raz kolejny okazało się frekwencyjnym sukcesem. W grze wzięli udział uczestnicy w każdym wieku: młodzież, dorośli, a często całe rodziny.

Tegoroczna, IV Wielka Gra Miejska z okazji obchodzonego w tym roku jubileuszu 70 - lecia Biblioteki Suskiej nosiła tytuł “Urodziny Biblioteki” ,a jej motywem przewodnim była tematyka związana z książką i urodzinami , jak zwykle potraktowana z przymrużeniem oka i humorem. W zaciętej walce , podczas której trzeba było wykazać się umiejętnością logicznego myślenia, ale także nie lada kondycją fizyczną, trasa gry liczyła bowiem ponad 11 km, najlepsza okazała się drużyna "Maka Paka Team" w składzie: Anna Pająk, Katarzyna Kozieł, Artur Kozieł i Mariusz Kochalski, wyprzedzając zajmujący drugą pozycję zespół "Eyjafjallajökull" ( Karolina Lenik, Łukasz Lenik i Sebastian Papież) i zdobywców trzeciego miejsca - drużynę "Majcher Team" (Maciej Majcherczyk, Bartosz Majcherczyk). W składzie dwóch pierwszych drużyn znaleźli się wytrawni gracze, wielokrotnie stający na podium Wielkiej Gry Miejskiej w poprzednich latach, natomiast wielką niespodzianką było zajęcie trzeciego miejsca przez debiutancki zespół, który wyprzedził wiele doświadczonych drużyn.

Jak co roku również podczas tegorocznej edycji nie zabrakło ciekawych gości i wyjątkowych zadań specjalnych. Na ulicach Suchej Beskidzkiej można było spotkać kuglarzy, żonglerów i mierzącego prawie cztery metry szczudlarza. Uczestnicy podczas zadań specjalnych, musieli m.in. nauczyć się żonglować, chodzić na szczudłach, musieli też przełamać barierę strachu szukając wskazówek w wypełnionym tajemniczą substancją słoju, zrobić sobie urodzinowe zdjęcia w magicznej foto-budce, namawiać przechodniów do słuchania wierszy i zdmuchiwać świeczki z odległości kilku metrów. Oprócz tego do rozwiązania mieli ponad 40 zagadek, rozrzuconych po całym mieście.

Jak zwykle było o co walczyć, poza doskonałą zabawą uczestnicy gry miejskiej mogli wygrać bardzo cenne nagrody: weekend z noclegami i atrakcjami dla czterech osób w Wypasionej Dolinie na Orawie, cztery karnety do Energylandii oraz profesjonalny stół do piłkarzyków. Nagrody dla zwycięzców na zamkowej estradzie wręczyli: fundator nagród Burmistrz Miasta Stanisław Lichosyt oraz dyrektor Biblioteki Suskiej Wojciech Gach

W organizację przedsięwzięcia jak co roku zaangażowani byli wolontariusze i przedstawiciele zaprzyjaźnionych z biblioteką instytucji i organizacji pozarządowych, bez których realizacja tak dużego wydarzenia nie byłaby możliwa. W przygotowaniu i obsłudze gry udział wzięli: Zespół Biblioteki Suskiej oraz partnerzy: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie Filia w Suchej Beskidzkiej oraz Harcerski Klub Miłośników Gier "Twierdza". Organizatorzy pragną również podziękować: Cukierni “Ewa”, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury - Zamek, Muzeum Miejskiemu i Miejskiej Świetlicy Profilaktycznej.

Pierwsza dziesiątka IV Wielkiej Gry Miejskiej Biblioteki Suskiej 2019
1. Maka Paka Team (Katarzyna Kozieł, Anna Pająk, Artur Kozieł, Mariusz Kochański)
2. Eyjafjallajökull ( Karolina Lenik, Łukasz Lenik, Sebastian Papież)
3. Majcher Team ( Maciej Majcherczyk, Bartosz Majcherczyk)
4. Feniks (Rafał Paleczny, Łukasz Paleczny)
5. Szybkie Łososie ( Weronika Wacławek – Hajdyła, Adrian Hajdyła, Dominik Hajdyła)
6. Suski Team (Paulina Najder, Magdalena Boczek, Bartłomiej Najder)
7. GiK (Małgorzata Siess, Kazimierz Starowicz) 8.MAG (Grażyna Kita, Mateusz Klamerus, Aleksander Kita)
9. Drużyna Żwyciezców (Paweł Mamcarz, Filip Mamcarz, Włodzimierz Mosór, Konrad Mosór)
10. SMART (Gabriela Zemlik, Dorota Lenart, Robert Lenart, Daniel Zemlik)

 

Zobacz również:

 

  01-08-2020 Wakacyjny konkurs GDZIE TO JEST?
  10-07-2020 Cztery strony świata baśni – www.wakacjewbibliotece.pl
  18-06-2020 NOWE GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI
  09-05-2020 BIBLIOTEKA SUSKA JUŻ CZYNNA!
  02-05-2020 Przyjaciele Biblioteki Suskiej - grupa na Facebooku
  18-10-2019 Najlepsze książki XXI wieku

 
Archiwum   Drukuj   Wróć

BIBLIOTEKA SUSKA
ul. Piłsudskiego 23
34-200 Sucha Beskidzka
tel. +48 33 874-22-47
sucha@bibliotekasuska.pl
www.bibliotekasuska.pl


GODZINY OTWARCIA:
Obowiązują w czasie epidemii COVID-19
wypożyczalnia / biblioteka młodych
poniedziałek 11.30-17.30
wtorek 10.00-16.00
środa 11.30-17.30
czwartek 10.00-16.00
piątek 10.00-16.00
administracja
poniedziałek 07.30-15.30
wtorek 07.30-15.30
środa 07.30-15.30
czwartek 07.30-15.30
piatek 07.30-15.30
 
filia przy szpitalu rejonowym
Filia nieczynna w czasie epidemii COVID-19
filia Zasypnica
Filia nieczynna w czasie epidemii COVID-19


KATALOGWYDARZENIAO NASKONTAKT

 

 

BIBLIOTEKA | KATALOG | WYDARZENIA | KONTAKT | BIBLIOTEKI W POWIECIE
Copyright © 2009-2010 Biblioteka Suska