Cztery strony świata baśni – www.wakacjewbibliotece.pl
   10-07-2020

Tegoroczne wakacje w Bibliotece Suskiej będą wyjątkowe. Spotykamy się w przestrzeni internetowej i w tym celu uruchomiliśmy stronę internetową: www.wakacjewbibliotece.pl To miejsce tworzone z myślą nie tylko o czytelnikach, ale też o uczestnikach warsztatów w bibliotece, z którymi w te wakacje „widzimy się” w sieci. Na stronie będą pojawiać się propozycje zajęć i aktywności, które można wykorzystać podczas wakacyjnych miesięcy.

„Cztery strony świata baśni” to oficjalny tytuł wakacyjnych spotkań organizowanych przez Bibliotekę Suską. Z pomocą literatury będziemy podróżować po świecie i odkrywać książkowe perełki. Co kilka dni na stronie zamieszczamy film, w którym czytamy wybraną baśń lub bajkę, a następnie prezentuje krótką zabawę inspirowaną regionem, z którego utwór pochodzi. Liczymy, że prezentowane przez nas zadania będą stanowić ciekawą alternatywę i zachęcą do twórczego spędzania czasu.

Baśnie w naszej kulturze stanowią niesamowite źródło inspiracji dla twórców, a warsztaty kreatywnego pisania z rokiem na rok zyskują na popularności w Polsce i zagranicą. W związku z tym biblioteka przygotowała kurs pisania powieści – w lipcu na stronie internetowej www.wakacjewbibliotece.pl zamieszczane będą artykuły z cyklu „Jak napisać powieść”, zawierające rady, wskazówki i instrukcje, które mogą się przydać w procesie twórczym. Mamy nadzieję, że dzięki temu uczestnicy zajęć w sierpniu podejmą próbę napisania własnych książek.

To nie wszystko! Na stronie www.wakacjewbibliotece.pl znajdziecie też quizy, psychotesty, książkowe zabawy i inspirujące działania.Jednym z nich jest wakacyjne wyzwanie czytelnicze, czyli zestaw ośmiu zadań do wykonania w bibliotece przez całe wakacje – za każde wypełnione zadanie dostaje się pieczątkę, a kto uzbiera wszystkie, otrzyma słodką niespodziankę od biblioteki.

Mamy nadzieję, że takie nietypowe wakacje się spodobają. Warto odwiedzać stronę, by korzystać z zamieszczonych tam treści. O nowych wpisach i filmach będziemy  informować w naszych mediach społecznościowych:

Jeżeli masz pomysł na działania w sieci lub chcesz napisać artykuł na stronę www.wakacjewbibliotece.pl, skontaktuj się z nami: e.mielczarek@bibliotekasuska.pl,tel. 33 874 22 47