BIBLIOTEKA SUSKA
   WYDARZENIA:    Wydarzenia |  Archiwum wydarzeń |  Wyszukaj w archiwum   
KATALOGWYDARZENIAO NASKONTAKT

SZUKAJ W KATALOGU

W zwiazku z wprowadzeniem nowego, elektronicznego systemu wypożyczeń dostęp do konta użytkownika wymaga wprowadzenia nowego loginu i hasła użytkownika. W celu jego uzyskania oraz informacji o nowych funkcjonalnościach systemu prosimy o kontakt z Biblioteką Suską. Baza katalogowa dostępna jest bez konieczności logowania po naciśnięciu zakładki "KATALOG" w górnej części naszej strony.

POMOC
  Czyli najczęściej zadawane pytania
KONTAKT
 Mój stan   bibliotekasuska - Skype
sucha@bibliotekasuska.pl
(33) 874-22-47
 WYDARZENIA
  ZASADY FUNKCJONOWANIA BIBLIOTEKI SUSKIEJ W CZASIE PANDEMII
   23-09-2020
 

Przedstawiamy zasady działania Biblioteki Suskiej po przerwie wymuszonej stanem epidemii. Zapraszamy do korzystania z wypożyczalni w Bibliotece Głównej przy ul. Piłsudskiego 23, filie biblioteczne (Szpital i Zasypnica) do odwołania pozostają zamknięte. Biblioteka Suska będzie czynna od poniedziałku do piątku (PONIEDZIAŁEK, ŚRODA 11:30-17:30, WTOREK, CZWARTEK, PIĄTEK 10:00 - 16.00) z przerwą sanitarną od 13.00 do 13.30.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo prosimy o zapoznanie się z nowymi zasadami funkcjonowania. Biblioteka wznawia swoją działalność podstawową opartą na wypożyczaniu książek. Ze względów bezpieczeństwa wprowadzone zostały pewne ograniczenia. Czytelnicy czasowo nie mogą samodzielnie wybierać książek bezpośrednio z bibliotecznych regałów, a wszystkie wypożyczane pozycje podawane są wyłącznie przez personel biblioteki. Czytelnicy nie mają również dostępu pomieszczeń bibliotecznych z wyjątkiem wyznaczonych punktów odbioru i zwrotu. W budynku biblioteki jednocześnie przebywać mogą tylko trzy osoby i pracownicy. Prosimy o stosowanie się do ogólnych zasad bezpieczeństwa (maseczki i rękawiczki) oraz śledzenia komunikatów zamieszczonych w bibliotece.

ZAMÓWIENIA KSIĄŻEK

Ze względu na czasowe zawieszenie samoobsługi zachęcamy do korzystania z katalogu Biblioteki Suskiej w Internecie i wcześniejszego składania zamówień na książki.

Katalog biblioteki dostępny jest na stronie internetowej. Znajdują się w nim wszystkie książki ze zbiorów biblioteki. Można wyszukiwać nie tylko po autorze, tytule, ale również temacie książki. Do katalogu online można samodzielnie się zalogować i zamówić odpowiednie książki. (szczegóły poniżej, patrz: Jak zamówić przez Internet?).

Książki zamówić można też telefonicznie - numer telefonu do wypożyczalni: (33) 874 53 40.

W przypadku braku wcześniejszego zamówienia bibliotekarz realizuje wypożyczenie tylko o skonkretyzowane zapytanie czytelnika.

 

ZASADY FUNKCJONOWANIA BIBLIOTEKI

 • Wypożyczanie odbywać się będzie w specjalnie wyznaczonym miejscu - punkcie odbioru, lada zabezpieczona szybą pleksi znajduje się przy wejściu do działu dla dorosłych.
 • W celu wypożyczenia książki należy mieć przy sobie kartę biblioteczną lub dokument tożsamości.
 • Oddawanie zbiorów możliwe jest tylko i wyłącznie poprzez umieszczenie ich w specjalnym pojemniku usytuowanym w oznakowanym punkcie zwrotów, znajdującym się na korytarzu, przy wejściu do Biblioteki Młodych. Zwracane zbiory poddawane są dziesięciodniowej kwarantannie.
 • W punkcie zwrotu można zostawiać również książki wypożyczone w filiach bibliotecznych, których działalność czasowo zostaje zawieszona.
 • Bibliotekarze kompleksowo dbają o higienę, stosują ochronę twarzy i rąk, dezynfekują pomieszczenia biblioteczne. Czytelnicy są proszeni o zachowanie szczególnej ostrożności: ograniczenia czasu pobytu do minimum oraz stosowania masek, rękawiczek ochronnych i dezynfekowania dłoni.
 • W przestrzeni biblioteki udostępniono płyny do dezynfekcji dla czytelników.
 • Z użytku wyłączona jest czytelnia, stanowiska komputerowe. Do odwołania biblioteka zawiesza możliwość korzystania z gier planszowych, multimediów i komputerów.
 • Toaleta dla czytelników została tymczasowo zamknięta.
 • W bibliotece może znajdować się jedynie 3 czytelników. Pozostałe osoby czekają na zewnątrz budynku zachowując odległość min. 2 metrów od siebie.
 • Biblioteka jest specjalnie oznakowana - w widocznym miejscu znajdują się informacje o zasadach funkcjonowania biblioteki.
 • Do biblioteki nie można wprowadzać zwierząt.

JAK ZAMÓWIĆ PRZEZ INTERNET?

Instrukcja wideo.

Na stronie katalogu Biblioteki Suskiej znajduje się rubryka konto. Po lewej stronie ekranu wyświetli się pole do logowania i hasło. Zalogować można się za pomocą loginu, maila podanego przy rejestracji lub numeru karty bibliotecznej. Po wejściu na konto mamy podgląd naszych danych, wypożyczonych przez nas książek i inne informacje. W celu zamówienia książki wpisujemy interesującą nas frazę w wyznaczonym do tego polu. Może być to tytuł książki, autor, wydawca, a nawet temat przewodni tekstu, który chcemy wypożyczyć.

Książki wyświetlają się w czterech kolorach:
zielony - książka dostępna, można zarezerwować i odebrać po informacji od biblioteki
pomarańczowy - książka wypożyczona, można zamówić, a po zwrocie i okresie kwarantanny odebrać
czerwony - książka niedostępna
szary - książka w opracowaniu, skontaktuj się z biblioteką w celu otrzymania informacji.


Prosimy o zwrócenie uwagi na agendę, z której Państwo rezerwują książki: Filia Szpital i Zasypnica będą czasowo nieczynne.

O możliwości odbioru książki czytelnik zostaje poinformowany drogą mailową, a na koncie online wyświetla się napis “do odbioru”.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z biblioteką.

 

DZIAŁALNOŚĆ BIBLIOTEKI

Do odwołania w bibliotece nie będą odbywały się imprezy i warsztaty. Zachęcamy do dołączenia do grupy na Facebooku: Przyjaciele Biblioteki Suskiej. Wszystkie wydarzenia literackie i edukacyjne będą odbywały się online.

Czytelnia, stanowiska komputerowe oraz usługi ksero pozostają wyłączone z użytku. Biblioteka do odwołania nie przyjmuje darów.

ZAPISY DO BIBLIOTEKI

Jeżeli nie posiadają Państwo karty w Bibliotece Suskiej, istnieje możliwość zapisania się przez Internet.

Na stronie katalogu biblioteki po prawej stronie ekranu wyświetla się pole Rejestracja. Wystarczy wypełnić formularz i można korzystać z katalogu. W celu potwierdzenia konta wymagana jest wizyta w bibliotece i otrzymanie karty. Prosimy o korzystanie z tej opcji tylko i wyłącznie w przypadku nieposiadania konta w bibliotece i poinformowanie bibliotekarza o dokonanym zapisie. W przypadku braku możliwości zapisu online, w dalszym ciągu możliwe jest zapisanie się do biblioteki na miejscu.

___________

Biblioteka Suska śledzi dynamicznie rozwijającą się sytuację i na bieżąco będzie reagować i wprowadzać zmiany funkcjonowania instytucji w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo. Zachęcamy do obserwowania strony naszej biblioteki oraz profili w mediach społecznościowych, gdzie zamieszczamy wszystkie informacje.

www: http://www.bibliotekasuska.pl/

Facebook: https://www.facebook.com//bibliotekasuska

grupa Facebook: https://www.facebook.com/groups/bibliotekasuska

Instagram: https://www.instagram.com/bibliotekasuska

Twitter: https://twitter.com/bibliotekasuska

 sucha@bibliotekasuska.pl

 tel. 33 874 22 47

 

Zobacz również:

 

  13-10-2020 Międzynarodowe jury konkursu na Zdjęcie Roku Powiatu Suskiego!
  22-09-2020 ZDJĘCIE ROKU POWIATU SUSKIEGO 2020 – wyjątkowy konkurs fotograficzny
  12-09-2020 INFORMACJA
  14-09-2020 XX EDYCJA POWIATOWEGO KONKURSU LITERACKIEGO Podbabiogórskie opowieści 2020
  11-09-2020 Dofinansowanie dla Biblioteki Suskiej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa!
  18-06-2020 NOWE GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI
  02-05-2020 Przyjaciele Biblioteki Suskiej - grupa na Facebooku

 
Archiwum   Drukuj   Wróć

BIBLIOTEKA SUSKA
ul. Piłsudskiego 23
34-200 Sucha Beskidzka
tel. +48 33 874-22-47
sucha@bibliotekasuska.pl
www.bibliotekasuska.pl


GODZINY OTWARCIA:
Obowiązują w czasie epidemii COVID-19
wypożyczalnia / biblioteka młodych
poniedziałek 11.30-17.30
wtorek 10.00-16.00
środa 11.30-17.30
czwartek 10.00-16.00
piątek 10.00-16.00
administracja
poniedziałek 07.30-15.30
wtorek 07.30-15.30
środa 07.30-15.30
czwartek 07.30-15.30
piatek 07.30-15.30
 
filia przy szpitalu rejonowym
Filia nieczynna w czasie epidemii COVID-19
filia Zasypnica
Filia nieczynna w czasie epidemii COVID-19


KATALOGWYDARZENIAO NASKONTAKT

 

 

BIBLIOTEKA | KATALOG | WYDARZENIA | KONTAKT | BIBLIOTEKI W POWIECIE
Copyright © 2009-2010 Biblioteka Suska