ZDJĘCIE ROKU POWIATU SUSKIEGO 2020 – wyjątkowy konkurs fotograficzny
   22-09-2020

Już po raz czwarty Biblioteka Suska wraz ze Starostwem Powiatowym w Suchej Beskidzkiej zaprasza fotografików amatorów i profesjonalistów do udziału w kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Fotograficznego – ZDJĘCIE ROKU POWIATU SUSKIEGO 2020.

Czasem jedno zdjęcie potrafi opowiedzieć więcej niż gruba książka. Fotografia pozwala zatrzymać czas, zachować coś ulotnego, pozwala po latach poczuć chwile, które dawno przeminęły. O wyjątkowości zdjęcia decyduje czasem ułamek sekundy, czasem nietypowe miejsce, z którego zostało zrobione. Chwila uchwycona w kadrze oddająca jakiś szczególny moment, gest, światło, ukazująca jakąś małą lub wielką historię, która zatrzymana w obrazie staje się świadectwem naszego życia i czasów.

Celem konkursu jest znalezienie wyjątkowych zdjęć, które pokazują nasze codzienne życie i ważne wydarzenia, jakich jesteśmy świadkami, fotografii, które opowiadają jakąś małą lub dużą historię. Spośród tysięcy zdjęć dotyczących naszego powiatu, wykonanych w ciągu całego roku zarówno przez amatorów jak i profesjonalistów, chcemy wybrać te najlepsze. Udokumentowanie roku 2020 jest szczególnie ważne ze względu na jego nietypowy charakter i fakt, że w pewnym momencie świat stanął w miejscu. Czekamy na fotografie przedstawiające życie mieszkańców powiatu suskiego w tym wyjątkowym czasie.

Cieszący się dużym powodzeniem konkurs (w zeszłym roku nadesłano aż trzysta zdjęć) to okazja do zaprezentowania swojego talentu, piękna regionu, a także poznania utalentowanych fotografów z naszych okolic i wymiany doświadczeń.

Prace w postaci fotografii cyfrowych należy przesłać pocztą elektroniczną wraz z odpowiednim formularzem zgłoszeniowym na adres sucha@bibliotekasuska.pl do 7 grudnia 2020. Każdy uczestnik może wysłać cztery zdjęcia.  Uczestnicy nie muszą być mieszkańcami Powiatu Suskiego, jedynym warunkiem uczestnictwa jest to, aby fotografie zostały wykonane na terenie powiatu suskiego w 2020 r.

Fotografie będą oceniane przez profesjonalne jury, w skład którego wejdą światowej sławy fotograficy, w dwóch kategoriach:
- WYDARZENIA I ŻYCIE CODZIENNE (np. koncerty, wydarzenia sportowe, uroczystości, fotografie ukazujące sceny z życia codziennego mieszkańców powiatu)
- PRZYRODA I DZIEDZICTWO KULTUROWE (krajobraz i zabytki)
Zgodnie z tradycją Organizatorzy przyznają też nagrody specjalne.

Spośród zdjęć nagrodzonych w poszczególnych kategoriach zostanie wybrane jedno, najciekawsze zdjęcie, które zostanie uhonorowane statuetką oraz prestiżowym tytułem ZDJĘCIA ROKU POWIATU SUSKIEGO 2020.

Fotografie, które zwyciężą w poszczególnych kategoriach oraz zdjęcie nagrodzone nagrodą Grand Prix zostaną opublikowane w najważniejszych mediach w powiecie suskim.

Poza prestiżowym tytułem i publikacją fotografii zwycięzcy konkursu zostaną nagrodzeni nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe i Bibliotekę Suską. W konkursie mogą wziąć udział osoby w każdym wieku, zarówno fotograficy amatorzy jak i profesjonaliści.

ZAŁĄCZNIK NR 3: Zgoda na wykorzystanie wizerunku